Wirtualizacja

Według szacunków koszty zarządzania sprzętem i aplikacjami VDI w porównaniu do komputerów PC są niższe od 60 do 70%.

Dzięki wirtualizacji:

  • Wzrośnie bezpieczeństwo Twoich danych
  • Obniżysz koszty eksploatacji urzadzeń i energii elektrycznej
  • Zyskasz niezawodność oraz mobilność swojego biura

Od 2013 roku Prime ISP jest autoryzowanym partnerem Eximo Project w zakresie wdrażania projektu Vdi Box.

Eximo Project oferuje outsourcing wirtualnych pulpitów, skierowany do małych i średnich firm z minimum 10 użytkownikami końcowymi. W tej chwili jest to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań wirtualnych stacji roboczych – Pakiet Basic możesz zamówić już od 89 zł miesięcznie.

Czym jest wirtualizacja z VdiBox?

VdiBox w uproszczeniu to środowisko wirtualne dedykowana dla firmy. Każdy użytkownik może uzyskać połączenie z dowolnego miejsca i systemu operacyjnego za pomocą dowolnego komputera PC, laptopa lub dedykowanego terminala. W celu maksymalnego wykorzystania środowiska wirtualnego VdiBox warto skorzystać z terminali „cienkiego klienta”, które generują minimalne zużycie prądu (max 7W), długi cykl życia (do 10 lat) i niską awaryjność.

W przeciwieństwie do innych produktów związanych z wirtualizacją stacji roboczych, VdiBox jest przeznaczony dla małych i średnich firm. Oferujemy niezwykle innowacyjny produkt zaprojektowany od podstaw, aby zapewnić klientom niezwykle proste, tanie i wielofunkcyjne rozwiązanie zbudowane specjalnie pod kątem ich potrzeb. Serwerowania Eximo Project jest w pełni redundantna, bez pojedynczego punktu awarii. Jej funkcjonowanie opiera się na technologiach opracowanych przez takich producentów, jak VMware, Citrix, Dell, IBM, Cisco, Juniper, F5. Tak zaprojektowana i wdrożona infrastruktura jest podstawą bezpieczeństwa naszej usługi.

Jakie korzyści płyną z wirtualizacji?

•    Obniżenie kosztów eksploatacji urządzeń oraz energii. Według szacunków koszty zarządzania sprzętem i aplikacjami VDI w porównaniu do komputerów PC są niższe od 60 do 70%.  Zastąpienie komputerów stacjonarnych terminalami obniża dziesięciokrotnie koszt zużycia energii elektrycznej i wymaga mniejszej liczby osób, odpowiadających za wsparcie techniczne.
•    Wzrost bezpieczeństwa danych. Niepodważalną zaletą modelu VdiBox w ramach, którego dane przechowywane są w Data Center jest bezpieczeństwo. Dane zgromadzone na profesjonalnych serwerach w centrum przetwarzania danych są znacznie lepiej chronione niż na komputerach pracowników
•    Doskonałe zarządzanie. Jedną z najważniejszych zalet wirtualizacji VdiBox jest łatwiejsze administrowanie i obsługa. Instalacja czy naprawa terminala użytkownika jest wielokrotnie szybsze niż w przypadku standardowego komputera PC.
•    Większa niezawodność i dostępność. Wirtualizacja zapewnia wyższą niezawodność i dostępność niż tradycyjny komputer PC. Zapewnia maksymalną elastyczność i mobliność, z dowolnego miejsca na świecie możemy uzyskać dostęp do swoich danych, a także zarządzać pracą innych. Poza tym eliminuje ryzyko przestoju w pracy, wynikające z fizycznych usterek sprzętu i pozwala na kontynuowanie wykonywania zadań z poziomu innego terminala, za pomocą którego użytkownik łączy się ze swoim desktopem.

Oferta:

 

Właścicielem powyższych treści jest Eximo Project

Zapytaj o szczegóły

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o szczegóły naszego przedstawiciela

tel.: +48 510 752 400

E-mail: biuro@primeisp.pl