Radiolinie

W miejscach gdzie niemożliwe, bądź nieopłacalne jest doprowadzenie światłowodu proponujemy zastosowanie radiolinii. Urządzenia, którymi dysponujemy pozwalają na zapewnienie transmisji o prędkości nawet do 500Mbps między punktami odległymi do 50 kilometrów. Jest to również nieoceniony narzędzie do zestawiania łącz zapasowych dla połączeń światłowodowych.

Realizowane przez nas łącza radiowe mogą działać:

-w paśmie licencjonowanym. Łącza mogą osiągać przepływności od pojedynczych Megabitów na sekundę aż do osiągających 1Gbps. Mogą działać na dystansach rzędu kilkudziesięciu kilometrów. Działanie w paśmie licencjonowanym pozwala uniknać zakłóceń pochodzących z innych systemów, dzięki czemu transmisja jest wysoce niezawodna i wydajna. Rozwiązanie to jest polecane szczególnie tam, gdzie niezawodność łącza ma pierwszorzędne znaczenie.

-w paśmie nielicencjonowanym(od 2,4GHz do 2,483GHz oraz od 5,725GHz do 5,875GHz). Łącza mogą osiągać przepustowości na poziomie kilkudziesięciu Mbps. Za ich pośrednictwem możliwa jest transmisja na odległości rzędu kilkunastu kilometrów. Z racji działania w paśmie nielicencjonowanym ISM(Industrial, Scientific, Medical) efektywność łącza jest w pewnym stopniu zależna od ilości urządzeń działających w okolicy. Innowacyjne rozwiązania stosowane przez Prime ISP na bieżąco skanują widmo pasma nielicencjonowanego w celu znalezienia kanału, który pozwoli uzyskać najwyższą jakość połączenia. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie transmisji radiowej wysokiej jakości w cenie dużo przystępniejszej niż na łączu w paśmie licencjonowanym.

Radiolinie sprawdzą się jako:

• łącze dostępowe do Internetu
• łącze zapasowe dla światłowodu
• połączenie miedzy oddziałami firmy
• łącze tymczasowe w miejscach bez infrastruktury telekomunikacyjnej

Przy instalacji łączy radiowych korzystamy z rozwiązań firm, które zdobyły nasze zaufanie przez lata dostarczając nam niezawodne produkty radiokomunikacyjne. Stosujemy urządzenia OSBRiDGE oraz Alcoma.

Ze względu na bardzo szeroki zakres rozwiązań i ich kosztów prosimy o kontakt celem ustalenia szczegółów.

Zapytaj o szczegóły

Jesteś zainteresowany? Zapytaj o szczegóły naszego przedstawiciela

tel.: +48 510 752 400

E-mail: biuro@primeisp.pl